Zoom Out
Zoom In
Skip Ribbon Commands
Skip to main content
SharePoint
شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی
امروز  

شرکت تولید نیروی برق شهید مفتح
وب سایت شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی

شرکت تولید نیروی برق شهید مفتح

شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی​​

شرکت تولید نیروی برق شهید مفتح
شرکت تولید برق شهید مفتح با توجه به تقسیم بندی صورت گرفته مالکیت و نظارت بر نیروگاه های استان های همدان و لرستان را عهده دار بوده و به عنوان یکی از شرکت های تولید پیشرو در روزهای پایانی سال 94 در اداره ثبت شرکت های استان همدان به ثبت رسید و همزمان موفق به اخذ کد اقتصادی نیز گردید.در حال حاضر مالکیت دو نیروگاه شهید مفتح همدان و گازی دورود در اختیار این شرکت می باشد.
1- نیروگاه شهید مفتح:
نيروگاه حرارتي شهيد مفتح به عنوان يكي از طرحهاي مهم و زير بنايي دهه سازندگي جمهوري اسلامي ايران در دشت فامنين در كيلومتر 45 جاده همدان - تهران در زميني به وسعت 270 هكتار بنا گرديده است. اين نيروگاه از نوع بخاري با برج خنك كننده ي تر و سوخت گاز طبيعي و مازوت طراحي شده و داراي چهار واحد 250 مگا واتي مي باشد. انرژي توليدي نيروگاه از طريق ايستگاه برق 230و400 كيلو ولت نيروگاه به شبكه سراسري انتقال داده مي شود كه از طريق ايستگاههاي برق موجود در همدان، اراك، سنندج و زنجان مورد استفاده مردم قرار مي گيرد كه 600 الي 700 مگاوات از انرژي توليد شده در استان همدان به مصارف خانگي، كشاورزي و صنعتي مي رسد. عمليات اجرايي اين نيروگاه در سال 1369 آغاز و پس طي مراحل نصب و راه اندازي تجهيزات واحدها به شبكه سراسري متصل گرديده اند. .
2- نیروگاه گازی دورود:
نیروگاه گازی دورود در استان لرستان، شهرستان دورود واقع شده و در سال ۱۳۵۶ به بهره‌برداری رسید. این نیروگاه‌ه از نوع گازی با ظرفیت تولید 90 مگاوات است که شامل 3 واحد گازی ۳۰ مگاواتی مدل Type 9-TCZ ساخت BBC است. نیروگاه دورود ساخت شرکت براون باوری است. قدرت عملی نیروگاه در زمستان 54 مگاوات و در تابستان 45 مگاوات است. سوخت واحدها گاز طبیعی و سوخت پشتیبان گازوئیل است.
شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی

مسعود مرادی
مدیرعامل
اطلاعات تکمیلی شرکت
آدرس : همدان، بلوار فاطمیه، نرسیده به میدان 13 آبان، خیابان 12 متری صنوبر،‌ پلاک 30
تلفن : 2- 38202650 081
نمابر : 38202659 081
وب سایت : http://Mofateh.tpph.ir


 

بروزرسانی محتوا: 1398/12/19 05:32 ب.ظ (دفتر فناوری اطلاعات و آمار)